9193225071.8dd5717.123ba0fd674d43009bbf10efa8dc0168

Burger King’in, Black Friday Kampanyası

Burger King, Black Friday için bir internet sitesi yarattı ve sitedeki bannerlar üzerinden yapılan alışverişlerle ücretsiz Whopper kuponu dağıtıyor.

“Black Friday, yıl boyunca beklenen en önemli tüketim etkinliklerinden birisi. Dev indirimlerle, insanları mağazalara ve internet sitelerine çekmeye çalışan markalar adeta bir çılgınlık için herkesi çekmeye çalışıyor.”

Burger Keşfet olarak: Burger kültürünün gelişmesi misyonundan hareketle oluşturduğumuz, yaratıcılık kategorisinin ilk haberi bir kampanyadan geldi.

Ünlü fast food zinciri Black Friday’e özel olarak, Walmart, Diesel, Macy’s ve Tommy Hilfiger gibi markaların çevrimiçi banner reklamlarını içeren bir site olan Whopper Shopper‘i oluşturdu.

Ne kadar alışveriş o kadar Whopper

Whopper Shopper isimli kampanya basitçe hazırlanmış internet sitesi üzerindeki banner reklamları üzerinden çalışıyor. İnternet siteleri üzerinde bulunan bannerlara tıklayarak gidilen yerde hesap açıp, satın alma gerçekleştirdikten sonra, yönlendirmeyi yapan internet sitesi alışveriş üzerinden minik bir pay alıyor. Burger King de bu süreç üzerinden ilerleyerek whopper-shopper.com internet sitesini hayata geçirmiş. Site üzerinde çeşitli alışveriş sitelerine bannerlarla yönlendirmeler var. Kullanıcılar bunlara tıklayarak alışveriş yaptıkça Whopper biriktirmeye başlıyor.

Burger King, site üzerinden elde ettiği geliri kasasına koymak yerine kullanıcılarına Whopper olarak ödüyor. İnternet sitesi 15 Kasım’da erişime açıldı ve 26 Kasım’a kadar aktif olacak. Bu süre içinde 3 Whopper’a kadar kupon biriktirilebiliyor. Ardından şirket elde edilen bu kuponları ABD’deki adreslere posta ile gönderecek. Ve sonrasında geriye sadece restorana gidip burgeri yemek kalıyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir