9193225071.8dd5717.123ba0fd674d43009bbf10efa8dc0168

Egg & Burger, Cihangir | İstanbul Hamburgercileri #2

Yemeye son sürat devam ediyoruz. Bu hafta Cihangir hamburgericilerinden Egg & Burger'e gittik.

Yeni bir keşiften herkese merhaba, esasında bu benim için ilk Cihangir Egg & Burger deneyimi değil daha önce  bir çok kez paket siparişi vermiştim. Diğer şubeleride bu deneyime dahil. Fakat bugün yerinde tatmak hemde onları daha iyi tanımak için kısmen bir hafta ortası kaçamağı yaptım. İlk keşfim olan The Grungy‘de bir tecrübe edindim, hafta sonu haliyle yoğun oluyorlar. Bugün için aslında öngörülmüş bir kaçamak oldu diyebiliriz.

Egg & Burger, “amerikan” tarzı bir hamburgerci. Yemeksepeti geçmişimden göz gezdirdiğim kadarıyla genelde beef bacon hamburgerini tercih etmişim. Yemek siparişlerimde hız benim için önemli bir metrik, Egg & Burger bu anlamda beni üzmez. Aşağıda gördüğünüz servis ettikleri burger kutularını da çok severim.  Özel hamburgeri olarak adından da anlaşılabileceği gibi yumurtalı hamburgerleri var. Gerek yumurtanın hamburgerde çok tercih edeceğim bir lezzet olmaması, gerekse yumurtanın yoğun bir tada sahip olmasından dolayı hamburgeri gölgede bırakacağından kendisini tercih etmedim. Anlayacağınız oldukça geçerli sebeplerim var. 🙂 Bugün, “Mushroom & Onion” hamburgeri denedim.

Egg & Burger‘de iki çeşit et seçimi var: 110 ve 160 gram. Dondurulmuş et kullanıyorlar, köftenin tadına direkt işliyor bu maalesef. Soslarını, turşularını özel olarak yapmıyorlar. (Menüde özel sos yazıyor ama bu özel sos karışımı ifade ediyor.) Salatalık normalde de hamburgerde sevmem bu sefer müdahale etmedim, fakat edebilirmişim. Başıma ikinci kez geldiği için söylemek durumundayım etler arasında tat olarak ciddi farklar var. 110 gramlık et zaten iyi olmayan ekmekte çok yavan kalıyor, ekmek ve salatanın tadı hamburgeri bastırıyor. Ekmek demişken, görünen o ki Egg & Burger gün geçtikçe kalite ve lezzetinden ödün veriyor. Yediğim hamburgerde iyi olan tek şey ince kıvrık çıtır patatesleriydi.

Egg & Burger Menüsü

Egg & Burger‘de iyi olan şeylerden bir diğeri menünün oldukça zengin olması. Hemen her damak tadına hitap edecek bir hamburger bulabilirsiniz. İyi haber: Vegan hamburgerleri de var. Listeme aldım yakında inceleyip tam olarak bu kısma yazacağım. Menüsünde olmayan özel olarak yaptıkları bir hamburgerleri yok. Toplam 14 farklı hamburgerleri var bunlar:

-Classic Burger
-Cheese Burger
-Mushroom & Onion
-Egg & Burger
-Chili Burger
-Blue Cheese Burger
Beef Bacon Burger
-Double Trouble
Cheese Steak
-Mexican Burger
-Veggie Burger
-Chicken Burger
-Chicken Chili Burger
-Chicken Mushroom

Egg & Burger‘de 2 çeşit patates kızartması, soğan halkası ve mozzarella seçenekleri bulunuyor. Hamburgerlerinin de içine koydukları Egg & Burger Fries‘i benim burada favorim. Hamburger ve aperatif menüsü yazının en altındadır.

Servise gelince, nasıl pişirilmiş olması istediğim sorulmadı. Bir hamburgerci için çok zor olmaması gerektiği görüşündeyim bu tarz şeylerin. Bunun dışında genel olarak gittiğim bir dükkanda aradığım şeylerin başında en az lezzet ve kalite kadar güler yüz, iyi hizmette gelir. Asık suratlı, ilgisiz, memnuniyetsiz insanlar maalesef sizin enerjinizi de etkiliyor. Yazının başında belirttiğim gibi The Grungy‘de kalabalık bir zamana denk gelmeme rağmen harika bir deneyim yaşamıştım. Bu sefer rahat bir zamana denk gelmesine rağmen kötü bir deneyim geçirdiğimi söyleyebilirim.

Egg & Burger, Beyoğlu / Cihangir’de bulunan hamburgercilerden. Merkezi bir konumda bulunuyor, aşağıda haritadan ayrıntılı olarak konumunu görebilirsiniz. Egg & Burger ile alakalı iyi şeyler söyleyemedim açıkçası böyle giderse alelade bir hamburgerci olacağı ön görüsünde bulunabilirim. Belkide çoğu insan için bu kategoriye girmiştir.  Bu fiyatlara çok daha kaliteli bir lezzet ve hizmetin hak ettiğini düşünüyorum. Umarım yakın zamanda bu durumun önüne geçerler, biz de tadını çıkartırız. Instagram hesaplarını buradan internet siteleri için buradan.

Egg & Burger çalışma saatleri :

Her gün 11:00 – 23:00 arası açık

 

Burger Keşfet Instagram hesabımızı takip edin ayrıntılı Egg & Burger görüntülerine ulaşın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir