9193225071.8dd5717.123ba0fd674d43009bbf10efa8dc0168

The Grungy, Teşvikiye | İstanbul Hamburgercileri #1

İlk keşfimizi gerçekleştirmenin lezzetli heyecanını yaşıyoruz. The Grungy'de, füme antrikot cheeseburgeri denedik.

Herkese merhaba, bugün 10 Kasım 2018. Atamızı saygı, sevgi ve özlemle andığımız bir gündü. Aynı zamanda Burger Keşfet‘in çalışmalarını başlatacağım gün olduğu için heyecanlıyım. Başlangıç için hem evime yakın olan hem de adını çok duyduğu The Grungy‘i seçtim.

Hemen hazırlanıp soluğu The Grungy‘de alıyorum. Dükkan adını Grunge müzikten alıyor, bir yeraltı edebiyatı tutkunu olduğumdan şimdiden iyi titreşimler alıyorum. 6 masası ayrıca dışarıyı bakan 1 barı ile naif küçük bir dükkan. Sonrasında konuşmalardan anladığım kadarıyla, İstanbul’un farklı yerlerinden gelen insanlar dükkanı doldurmuştu. Haliyle yer bulmak zor oldu. Kısa bir hengamenin ardından sevgili Alex ile tanıştık, harika bir enerjisi var kendisinin. Menüyü biraz inceledikten sonra konfor alanım olarak füme antrikot cheeseburger seçimi yaptım, duble olmak kaydıyla…

Hamburgerlerinde, 120 gram köfte kullanıyor. Ben genelde az/az orta pişmiş et severim. Menüde, “tüm etlerimiz orta iyi pişirilmektedir” ibaresi olduğundan ben de keşifte olduğumdan buraya herhangi bir müdahalede bulunmadım. Az sonra yanıma oturan çift hemen telefona sarıldı ve karşı tarafa hangi hamburgeri önerdiğini sordu. Sanırım burayı daha önce keşfetmediğim için biraz üzüleceğim.

The Grungy, kendi ekmeklerini yapıyor ki bu oldukça zahmetli fakat bir o kadar değerli. Tereyağı ve yumurtadan yapıyorlar anladığım kadarıyla. Aynı zamanda hamburger soslarıda kendilerine özel. Dondurulmuş et kullanmıyorlar bu sayede etin tadı bozulmuyor, ayrıca günlük etler kullanıyorlar. Köftesi oldukça sulu ki bu lezzet demek, tadı da oldukça yerinde.

The Grungy Menüsü

Evet, The Grungy‘nin menüsünde İstanbul’da çok sık denk gelemeyeceğiniz domuz bacon hamburger de bulabilirsiniz. Fakat şimdilik vegan hamburgeri yok. Şimdilik the Grungy‘de bulabileceğiniz hamburgerler:

Cheeseburger
Füme antrikot cheeseburger
Bacon cheeseburger (domuz etinden)
Keçi peynirli burger
Avokado burger
Brie & Bal burger

The Grungy‘nin beş çeşit patates kızartması var. Beşiktaş Barbaros bulvarında bulunan oyun merkezi Adeks‘in müdavimi varsa eğer bilecektir, ben onların patateslerine benzettim tadını. Diğer patateslerinide yakın zamanda deneyeceğim, fakat biberiyeli beni kalbimden vurmaya yetmedi. The Grungy’de bulabileceğiniz patatesler:

Sade
Biberiyeli
Sirkeli
Kajunlu
Truf & parmesan peynirli

The Grungy, Şişli’de Nişantaşı’nın yanı başında bulunan hamburgercilerden. Teşvikiye’de merkezi bir lokasyonda bulunuyor, aşağıda haritadan ayrıntılı olarak konumunu görebilirsiniz. Gerçek anlamıyla sıcak bir ortama sahip, ben her anlamda çok beğendim. Fiyatlarını konumuna ve aldığım hizmetin kalitesine göre normal buldum. Menü ayrıntılı, akılda soru işareti bırakmayacak şekilde hazırlanmış, lezzetler kuşkusuz çeşitlendirilebilir. Bana sorarsanız kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir hamburger dükkanı. Paket servisi olsa muhtemelen kısa sürede onlarca kilo almama sebep olabilir.  Sizde The Grungy‘nin, hamburgerlerini yorum göndererek değerlendirebilirsiniz. Instagram adresine buradan ulaşabilirsiniz.

The Grungy çalışma saatleri :

Pazartesi – Cuma arası: 12:00 – 21:00
Cuma – Cumartesi: 12:30 – 21:00
Pazar günleri kapalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir